Anasayfa  |   İletişim  | AR
İslâmî İlimler Fakültesi
YÖK ATLAS
İslami İlimler % 100 Burslu
İslami İlimler % 50 Burslu
İslami İlimler % 25 Burslu
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Dekanımız Prof. Dr. Ahmet Turan Arslan’a Fahri Doktora
Haber Etkinlik Arşivi
Dekanımız Prof. Dr. Ahmet Turan Arslan’a Fahri Doktora

7 Ekim 2017

İslâmi İlimler Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Ahmet Turan Arslan’a Trablus Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanı verildi.  

Trablus Üniversitesi, Prof. Dr. Ahmet Turan Arslan’a, yarım asra yaklaşan akademik hayatı boyunca Türkiye’de Arap dilinin öğretimine ve İslâmi ilimlere yaptığı katkılardan dolayı fahri doktorluk unvanı verdi. Türkiye’de ilk kez yüzde yüz Arapça öğretimi yapan İslâmi İlimler Fakültesi’nin üniversitemizin çatısı altında kurulmasında önemli bir rol üstlenen Prof. Dr. Ahmet Turan Arslan, bu çabasından ötürü ayrıca tebrik edildi.

Lübnan’ın en önemli üniversitelerinden biri olan Trablus Üniversitesi’nin davetlisi olarak üniversitenin mezuniyet törenine katılan Prof. Dr. Ahmet Turan Arslan’a, tören sonrası fahri doktora belgesi takdim edildi. Fahri doktora belgesini alan Prof. Dr. Arslan, yaptığı teşekkür konuşmasında Trablus Üniversitesi’nde gördüğü akademik gelişmelerden ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi İslâmi İlimler Fakültesi’nin Arapça öğretime başlamasının Türkiye üniversitelerine örnek teşkil etmesinden memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Türkçe musiki eserlerinin de seslendirildiği törene, üniversite mensuplarının yanı sıra Lübnan Başbakan Temsilcisi, Lübnan Başmüftüsü ve Türkiye Büyükelçiliği’nden yetkililer de katıldı. 

   • http://iif.fsm.edu.tr/resimler/upload/2017-10-15-PHOTO-000006102017-10-23-07-46-35pm.jpg
    Prof. Dr. Ahmet Turan Arslan
  • http://iif.fsm.edu.tr/resimler/upload/2017-10-15-PHOTO-000006192017-10-23-07-46-35pm.jpg
    Prof. Dr. A. Turan Arslan’a Fahri Doktora

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi