Anasayfa  |   İletişim  | AR
İslâmî İlimler Fakültesi
YÖK ATLAS
İslami İlimler
İslami İlimler (Burslu)
İslami İlimler (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Öğretim Üyelerimizden Doç. Dr. Halil İbrahim Kutlay Yalova Üniversitesi’nde Konferans Verdi
Haber Etkinlik Arşivi
Öğretim Üyelerimizden Doç. Dr. Halil İbrahim Kutlay Yalova Üniversitesi’nde Konferans Verdi

Fakültemiz Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Halil İbrahim Kutlay, Yalova Üniversitesi’nde “Kur’ân ve Sünnet Çerçevesinde İslâmî Kişlik” konulu konferans verdi.

Ev sahibi Yalova Üniversitesi İslâmî İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alican DAĞDEVİREN, Prof. Dr. Muharrem ÖNDER, Doç. Dr. Ebubekir SİFİL, Dr. Öğ. Üyesi Salim SANCAKLI, Dr. Öğ. Üyesi Nurullah PEKER hocaların ve seçkin bir öğrenci grubunun katıldığı “Kur’ân ve Sünnet Çerçevesinde İslâmî Kişilik” konulu konferansında Halil İbrahim Kutlay, İslâmî Kişilik kavramını Kur’ânî ve Nebevî temel referanslar ışığında ele aldı.

Konuşmasını İlmî Kişilik, Sosyal Kişilik ve Manevî Kişilik şeklinde üç bölüm halinde takdim eden  Kutlay, tarih boyunca isimleri minnet ve rahmetle anılan vakar ve şahsiyet abidelerinden örnekler verdi. Kişilikte üç unsurun (temiz maya, kıvamında bir yaklaşım ve manevî hassasiyetin) son derece anlamlı olduğuna işaret eden Kutlay hoca, günümüz insanının en büyük problemlerinden birinin “kişilik erozyonu” olduğunu ifade etti ve buna karşı alınacak ilmî, ahlakî ve manevî tedbirleri anlattı. Diyanet ve İlahiyat mensuplarının vakarlı ve şahsiyetli duruşlarıyla topluma rehberlik etmesinin gereğini vurguladı. 

Büyük bir ilgi ve dikkatle dinlenen konferans, Yalova Üniversitesi İslâmî İlimler Fakültesi Osmanlı Medeniyet Kulübü Danışmanı Doç. Dr. Ebubekir SİFİL hocanın plaket takdimiyle sona erdi.

   • http://iif.fsm.edu.tr/resimler/upload/Yalova-Konferansi-012019-05-06-11-54-58am.jpg
  • http://iif.fsm.edu.tr/resimler/upload/Yalova-Konferansi-022019-05-06-11-54-58am.jpg
  • http://iif.fsm.edu.tr/resimler/upload/Yalova-Konferansi-032019-05-06-11-54-58am.jpg
  • http://iif.fsm.edu.tr/resimler/upload/Yalova-Konferansi-042019-05-06-11-54-58am.jpg

Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi