Anasayfa  |   İletişim  | AR
İslâmî İlimler Fakültesi
YÖK ATLAS
İslami İlimler % 100 Burslu
İslami İlimler % 50 Burslu
İslami İlimler % 25 Burslu
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Pratik Arapça Öğrenim Seti 'Silsiletü'l-Lisan Tanıtım ve Uygulama Toplantısı' Yapıldı
Haber Etkinlik Arşivi
Pratik Arapça Öğrenim Seti 'Silsiletü'l-Lisan Tanıtım ve Uygulama Toplantısı' Yapıldı

 

Üniversitemiz İslami İlimler Fakültesi, 11 Eylül 2013 Çarşamba günü Arapça öğretim metotlarının ele alındığı akademik bir toplantıya ev sahipliği yaptı.
 

İstanbul ve civarındaki İlahiyat Fakülteleri İle İslâmî İlimler Fakültelerinde görevli hocalar ile Arapça eğitim ve öğretimi yapılan diğer kurum ve kuruluşlarda görevli Arapça hocalarına yönelik olarak yapılan bu toplantıda Silsiletü’l-Lisan isimli Pratik Arapça serisi hakkında kitapların müellifi Muhammed ABS tarafından uygulamalı seminer yapıldı. Sekiz ciltten meydana gelen, dört ayrı kurda okutulması hedeflenen kitapların kısa zamanda büyük rağbet gördüğü ifade edildi.
 

İslami İlimler Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Ahmet Turan ARSLAN’ın açış konuşmasıyla başlayan toplantıda, Ülkemizde ki Arapça dil öğrenimi konusunda uygulanan deneme-yanılma metotlarıyla bir türlü istenen hedefin yakalanamadığı ifade edilerek günümüzde en son yayınlanan eserlerden biri olan Silsiletü’l-Lisan Pratik Arapça serisinin, Sözlü Anlatım (Muhadese) ve Yazılı Anlatım (Ta’bir Kitabî) dersleri için güzel bir eser olarak kabul edildiği ifade edildi.
 

 

 

           Toplantıda, benzer çalışmaların Ankara, İzmir İlahiyat Fakültelerinde de yapılacağı belirtildi. Arapça eğitiminde yapılacak ilmî ve akademik çalışmaların artarak devam ettirileceği ifade edildi.

 

 
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi