Anasayfa  |   İletişim  | AR
İslâmî İlimler Fakültesi
YÖK ATLAS
İslami İlimler % 100 Burslu
İslami İlimler % 50 Burslu
İslami İlimler % 25 Burslu
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Umm Al-Qura Üniversitesi Heyeti Üniversitemizi Ziyaret Etti.
Haber Etkinlik Arşivi
Umm Al-Qura Üniversitesi Heyeti Üniversitemizi Ziyaret Etti.

 

 
     Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) ile Mekke’de bulunan Umm Al-Qura Üniversitesi arasında akademik seviyede yabancı dil öğretimi konusunda Türk ve Arap öğrencilere büyük imkân sağlayacak bir işbirliği yapmak amacıyla FSMV Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ile İslamî İlimler Fakültesi dekanı ve öğretim üyelerinden oluşan bir heyetin daha önce ziyaret ettiği Umm Al-Qura Üniversitesi, ziyarete geniş bir heyetle karşılık verdi. Umm Al-Qura Üniversitesi heyeti İstanbul’da FSMV Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Hikmet Özdemir tarafından ağırlandı. 
 
     Üniversitenin Fatih’teki Rektörlük binasında yapılan “Arap Dili Eğitiminde İşbirliği” konulu toplantıda Arap Dili eğitimi başta olmak üzere akademik alanlarda işbirliği imkanları masaya yatırıldı.
 
     Toplantıya FSMV Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Musa Duman, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Doğay Arınç, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Turan Arslan, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüsrev Subaşı, Mimarlık-Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fevzi Yılmaz, Mühendislik Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü ve Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. İbrahim Numan, Medeniyetler İttifakı Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Recep Şentürk ve Umm Al-Qura Üniversitesi’nin Lisansüstü Eğitim’den sorumlu Rektör Yardımcısı ve Rektör vekili Prof Dr. Hani Gazi başkanlığında Rektör yardımcıları Prof. Dr. NabeelKoshak, Prof. Dr. Samir Harby, Arap Dili Fak. Dekanı Prof. Dr. Salih Zehrani, İlahiyat Fak. Dekanı Prof. Dr. Muhammed Serhani, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Gazi Al-Uteybi, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülaziz Hotani ile Arap Dil Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Adil Banaime katıldı. 
  Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi