FSMVÜ | İslâmî İlimler Fakültesi
 
Anasayfa  |   İletişim  | AR  |
İslâmî İlimler Fakültesi
YÖK ATLAS
İslami İlimler
İslami İlimler (Burslu)
İslami İlimler (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Ana Dili Arapça Olmayan Öğrencilere Arapça Dil Yeteneğini Geliştirme Çalıştayı
Ana Dili Arapça Olmayan Öğrencilere Arapça Dil Yeteneğini Geliştirme Çalıştayı

Üniversitemiz ev sahipliğinde, İslamî Eğitim, Bilim ve Kültür Organizasyonu (ISESCO), Granada Eğitim Kurumu ve Üniversitemiz İslâmî İlimler Fakültesi işbirliği ile “Anadili Arapça Olmayanlar İçin Arapça Dil Becerileri Geliştirme Yöntemleri Çalıştayı” konulu program 27-30 Kasım 2019 tarihlerinde Üniversitemiz Fatih Yerleşkesinde gerçekleştirilecektir.

Türkiye’de Arap dili eğitimi alanında görev yapanların eğitim ve öğretim becerilerinin geliştirilmesi,  bu alanda izlenilen yöntemlerin modern araç ve gereçlerle desteklenmesi ve tanıtımının yapılması amacıyla tertip edilen programa devlet ve vakıf üniversiteleri ile İmam Hatip Liselerinde görevli öğretim elemanları ve yöneticiler katılacaktır.

Arapça eğitim veren kurumların karşılıklı olarak deneyimlerinin birbirlerine aktarılması, eksiklerin belirlenerek giderilmesi, verimliliğin artırılması, ders dışı etkinlikler ile Arapça performansının geliştirilmesi, modern araç ve gereçlerin kullanımı gibi konularda çalışmalar yapılacaktır.

4 gün sürecek çalıştaya iştirak eden katılımcılara program sonunda katılım sertifikaları takdim edilecektir.

 

ورشة عمل حول تنمية مهارات اللغة العربية لدى الطلاب الناطقين بلغات أخرى. تستضيفها جامعتنا، جامعة السطان محمد الفاتح الوقفية، بالتعاون مع المنظمة الإسلامية للتربية والعلوم والثقافة (ISESCO) ومؤسسة غرناطة للنشر والخدمات التربوية وستباشر عملها بمقر كلية العلوم الإسلامية خلال الفترة  27- 30 نوفمبر 2019م.

هدف الورشة: تنمية المهارات التربوية والتعليمية لدى نخبة من مدرّسي اللغة العربية في الجمهورية التركية والتعريف بالمستجدّات في استثمار الوسائل الحديثة لتطوير طرائق تدريس اللغة العربية للناطقين بغيرها. وسيشارك في برنامج هذه الورشة عدد من الأكاديميين من بعض الجامعات الحكومية والجامعات الوقفية وعدد من المدرّسين والإداريين في ثانويات الأئمة والخطباء.

وسيتم من خلال هذه الورشة تبادل التجارب وتناقل الخبرات في مجال تدريس اللغة العربية في مؤسسات تعليم اللغة العربية للناطقين بغيرها بالاضافة إلى تعزيز معارف المشاركين وخبراتهم في التخطيط العلمي والإعداد المنهجي لدروسهم وفي تقويم أداء الطلاب وتدراك النواقص لديهم.

مدة عمل الورشة 4 أيام وفي نهاية عمل الورشة سيتم تقديم شهادات المشاركة للمشاركين بمداخلة في هذه الورشة. 

Etkinlik Türü : Diğer
Yer : Fatih Yerleşkesi Konferans Salonu
Tarih : 27 Kasım 2019
Saat : 09:00


Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi