FSMVÜ | İslâmî İlimler Fakültesi
 
Anasayfa  |   İletişim  | AR
İslâmî İlimler Fakültesi
YÖK ATLAS
İslami İlimler
İslami İlimler (Burslu)
İslami İlimler (% 50 İndirim)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Suriye Sergisi ve Kermesi Düzenlendi
Suriye Sergisi ve Kermesi Düzenlendi

 


     Suriye Dayanışma Derneği'nin başlatmış oldugu Suriye Haftası Etkinliği kapsamında İstanbul'da birçok üniversitede eş zamanlı olarak resim sergisi ve Suriye hayrına kermes düzenlendi. Bu bağlamda Suriye Dayanışma Derneği koordinatörlüğünde İstanbul'un çiçeği burnunda üniversitelerinden olan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Çamlıca Hazırlık Kampüsünde İslâmi İlimler Fakültesi Arapca Hazırlık Bölümü öğrencileri organizatörlüğünde ve İngilizce Hazırlık Bölümü öğrencilerinin de özverili destekleriyle bir kermes düzenlendi.

     Dört gün süren bu kermese Suriye'deki mevcut durumu anlatan resimlerin oluşturduğu bir sergi de eşlik etti. Etkinlik kapsamında, Suriyeli hanımların yaptıkları Suriye mutfağına has lezzetler ve üniversite öğrencilerinin hazırladıkları çesitli yiyeceklerin yanı sıra Suriye bayraklı ürünler de satışa sunuldu. Büyük bir dayanışmaya imza atan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi öğrencileri ve öğretim üyeleri bu etkinlikten oldukça memnun olduklarını ifade ettiler. 

     Kermesin üçüncü günü New York Times Gazetesi Türkiye temsilcisi yardımcısı Şebem Arsu bu etkinliğin haberini yapmak üzere üniversiteye bir ziyaret gerçekleştirdi. Yoğunluğa ve düzgün organizeye hayran olduğunu ifade eden Şebnem Arsu, kermesin organizatörleriyle uzun bir röportaj yaptıktan sonra bazı öğrencilere de Suriye'de yaşananlar ve kermesin getirileri hakkında sorular sordu.

     Yoğunluktan ve ilgiden hayli memnun olan organizatörler diğer üniversitelere örneklik teşkil etmek istediklerini ve her zaman ellerinden geldiği nisbette zâlime karşı mazlumdan yana olacaklarını ifade ettiler. Toplanan yaklaşık 4000 TL  miktarındaki para Suriye Dayanışma Derneği aracılığı ile Suriye'li mağdur ailelere gönderilecek.

Etkinlik Türü :
Yer :
Tarih : 00 0000
Saat : 10:30


Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi